Fotosessioonide nõuanded

Pere ja portreepildid

Varu fotostuudiosse jõudmiseks aega. Soovitame tulla stuudiosse 10-15 minutit enne fotosessiooni algust, see on piisav aeg valmistumiseks. Nii enne kui peale sinu sessiooni võivad olla teised broneeringud. Püüa hoida oma ajast kinni ja mitte hilineda, tavaliselt fotosessiooni aega nihutada ei ole võimalik. Vaata enne tulemist asukoht kaardilt järgi.

Soovitused riietuseks

Eelista võimalusel alati puhtaid, selgeid ja heledaid toone. Perepildid tumedates riietes võivad tulla süngemad kui sooviksid. Ühtne stiil perel või grupil teeb pildi alati terviklikumaks. Väldi villaseid ja tumedaid kangaid mis korjavad kergelt kõik karvad ja ebemed enda külge. Uued ja triigitud riided näevad ka pildil ilusad ja värsked välja.

Mida panna jalga?

Stuudiopõrandad on puhtad ja fotostuudios ning foonil välisjalanõudega ei käida. Paljad varbad on lahedad beebidel ja nt teksadega. Peokleidi/ ülikonna juurde võta kaasa sobivad puhtad kingad.

Jumestus ja maniküür ning pediküür

Ole pildistamisel aktiivne, püüa oma lapse tähelepanu ning tee talle nalja, kui fotograaf juhendab. Püüa riietuda nii, et sul oleks mugav oma lapsega tegeleda. (väldi väikeste lastega perepildistamisel kitsast seelikut ja kõrgeid kontsakingi)

Püüa jälgida kogu pildistamise vältel, et lapse nägu oleks täiesti puhas. Eriti tähelepanelik ole, kui annad talle vahepeal midagi söödavat või nina tilgub ja hambad tulevad. Fotod on halastamatud ja armas piimarõngas osutub fotol inetuks sõõriks ümber suu.

Ole ise positiivne, see kajastub ka piltidel!

Enne pildistamist tee kindlasti tervele perele korralik maniküür ning vajadusel ka pediküür. Naisterahvastel soovitame teha endale ka jumestuse. Kui sul oma lemmikjumestajat ei ole, anname hea meelega soovitusi

Lapseootus

Varu fotostuudiosse jõudmiseks aega. Soovitame tulla stuudiosse 10-15 minutit enne fotosessiooni algust, see on piisav aeg valmistumiseks. Nii enne kui peale sinu sessiooni võivad olla teised broneeringud. Püüa hoida oma ajast kinni ja mitte hilineda, tavaliselt fotosessiooni aega nihutada ei ole võimalik. Vaata enne tulemist asukoht kaardilt järgi.

Oled oodatud sessioonile üksi, koos partneriga või kogu perega. Valik on sinu!

Beebiootuse parim pildistamise ajavahemik on 30-34 rasedusnädalal. Just siis on kõht juba piisavalt suur, kuid ei ole veel liiga raske olla. Soovi korral võid muidugi tulla ka veidi varem, või hiljem.

Võid võtta kaasa valiku riideid aga võid pildistada ka ainult meie kleitidega. 60 minuti sessiooniga jõuab kasutada 2 kleiti + oma riided millega tulete. Kleitidele vahelduseks on hea tulla nt teksade ja pluusiga ( või miks mitte valge või musta maikaga). Vaata beebiootuskleitide valikut.

Võta omalt poolt kaasa must ja valge (või ihuvärvi) pesu. Paljud kleidid on paljastavate õlgadega, seega võimalusel vali rinnahoidjad, millel õlepaelad on eemaldatavad. Väldi struktuurseid ja jämeda pitsiga rinnahoidjaid, need jäävad kleitide alt läbi kumama. Kui valid kleite, siis vali kindlasti ka üks liibuv kleit, need on visuaalselt salendavad.

Kõik pildid mis sulle saavad, on töödeldud ja kui vaja, siis alati eemaldame mõne ebavajaliku voldukese või salendame natuke käsivarsi.

Maksimumtulemuse saad siis, kui lased enne sessiooni teha ka jumestuse.

Vastsündinud

Varu fotostuudiosse jõudmiseks aega. Soovitame tulla stuudiosse 10-15 minutit enne fotosessiooni algust, see on piisav aeg valmistumiseks. Nii enne kui peale sinu sessiooni võivad olla teised broneeringud. Püüa hoida oma ajast kinni ja mitte hilineda, tavaliselt fotosessiooni aega nihutada ei ole võimalik. Vaata enne tulemist asukoht kaardilt järgi.

Parim vanus beebipilte teha on 5-9 päevaste beebidega maksimum aeg on 14 päeva. Kui beebi on enneaegne, siis võib pildistama tulla ka veidi hiljem.
Sööda beebit kas päris vahetult enne sessioonile tulemist, või planeeri söötmine nii, et kohestuudiosse tulles saab beebi süüa, siis saame alustada kohe mõnusa tuduva beebiga.

Proovige hoida last ärkvel ca 1h ( või võimalikult pikalt) enne sessioonile tulemist. Kui beebi magab tunde ja tunde enne pildistamist, ei pruugi beebi stuudios enam magama jääda ja nii ei saa tulla head lõpptulemust.

Stuudio on teie jaoks soojaks köetud ja kohe alguses enne beebi söötmist võtke beebil riided seljast ära, et hiljem une ajal oleks võimalikult vähe riiete vahetamist. Ise riietuge samuti pigem õhukeselt.

Ole ise hästi rahulik, aega on varutud piisavalt.

Kui aitad beebit poosidesse sättida ole hästi rahulik, tee üks liigutus korraga ja hoia oma kätt rahustavalt beebi peal kuni ta on poosiga harjunud ja magab taas mõnusalt. Sinul on sättimise juures nö abistav roll, täpsemalt sätib beebile õige poosi fotograaf ise.

Kui teil on mingi kindel teema meie varem tehtud piltidest mis meeldib, siis palun kirjeldage seda või veel parem, saatke näidispildid. Osad teemad vajavad juba eelnevat ettevalmistust ja kui kohapeal näidispilti näitate, ei pruugi enam soovitud pilt õnnestuda. Kui ühtki kindlat teemat ei ole siis hea meelega teen nii kuidas parasjagu tundub ja mõte lendab.

Kui sa ei toida beebit rinnaga, võta lapsele kaasa piisav varu toitu.

Sessioon on pikk ja soovitan ka endale mõne snäki kaasa võtta. Vesi on stuudios olemas.

Pildistamispäeva hommikul kreemita oma beebi nahka, et vähendada ja pehmendada võimalikku naha ketendamist.

Pane stuudiosse tulles lapsele selga riided mida on kerge ära võtta, väldi üle pea tõmmatavaid riideid. Enamasti alustan beebipiltidest ja perepildid teeme sessiooni jooksul. Välja arvatud juhul kui pildistama tuleb ka teisi pere lapsi, siis alustame pildistamist perepiltidest.

Kui soovid ka ise beebiga pildile, võta pildistamise riided eraldi kaasa. Selga pane mugavad riided, millega on ka hea last sööta. Perepiltideks sobivad lihtsad ühevärvilised riided. Maikad, T särgid, on parim valik. Vältida võiks nö õhturiietust, triiksärke ja peokleite. Perepiltideks saab kasutada ka meie kleidivalikust mõnd beebiootuse kleiti. Perepildid teen üldjuhul nii, et beebi jääb pildile tervenisti ja emme-issi vaid ülakehaga.

Võtke kindlasti kaasa üks vastsündinute lutt, seda ka juhul kui muidu ei plaani beebile lutti anda. Luban et selle paari tunniga ei saa beebist lutisõltlast. See lihtne abivahend võib osutuda väga suureks abimeheks ja kui beebil juhtub olema rahutu päev, siis lõpptulemus saab kordi parem. Parimad pildid on meie ühine eesmärk.

Kui sessiooni alguses on kaasatud ka pere suuremad lapsed, võiks parima tulemuse saavutamiseks peale perepilte jääda lastest stuudiosse ainult vastsündinud beebi üksinda. Suuremate laste kaasamine tuleb kindlasti eelnevalt kooskõlastada, et teaksime lisaaega stuudiosse varuda ja seada stuudio valmis nii, et alustada saab perepildist. Loe läbi ka meie kogutud Korduma Kippuvad Küsimused ehk KKK.

Ametiportree

Ametiportree on sinu piltvisiitkaart.

Riietus võiks olla ametiportreel viisakas ja korrektne. Väldi läbipaistvaid pluuse ja rullkaelusega polosärke, dekoltee suurus võiks olla mõõdukas.

Kui sul on kindel nägemus poosi, tausta või stiili osas siis kindlasti saada meile ka näidispildid. Nii nagu iga pildistamise juures, parima tulemuse saad siis, kui lased enne sessiooni teha ka jumestuse.

Buduaar/akt

Kanna fotostuudiosse pildistama tulles lohvakaid riideid ja jalanõusid mis ei jäta ihule inetuid vorpe, mis kaovad alles sessiooni lõpuks.

Kui sul on kindel ettekujutus milliseid pilte soovid, saada fotograafile enne sessiooni näidispilte.

Võta sessioonile kaasa üks hele ja üks tume pesu ning valik kingi ja ehteid.

Hea oleks kui sa päev varem nahka kooriksid ja pildistamise päeval kreemitaksid.

Soeng võiks olla pigem pehme ja vaba. Võta kaasa suurem klamber või patsikumm, et mõnel pildil saaks soengut muuta.

Bodyscape piltide puhul ei ole jumestus oluline. Kui aga teeme Buduaari + bodyscape pildid, siis kindlasti lase endale professionaalne jumestus teha.

1a sünnipäev

Kui soovid parimaid tordisöömispilte lase lapsel juba kodus värvida näpuvärvidega ja natuke plätserdada toiduga. Siis maiustab laps julgemalt ka tordiga. Kasuks tuleb ka veidi tühjem kõht:)

Kui aega jääb ja soovi on saab sünnipäevasessiooni lõpetada vannisessiooniga. Võta lapsele kaasa mõni lemmik vannimänguasi ja suur rätik kuivatamiseks.

Sünnipäevasessioonil saada kindlasti enne ka lapse riietusest pilt, siis saame sobiva tordi tellida ja teema ette valmistada.

Kinnisvara pildistamine

Võta piisavalt aega enne pildistamist ja tee ruumid korda.

Korras ja puhtad ruumid on ilusate piltide eelduseks.

*Vaata üle pesuruumid(puhasta peeglid ja teised läikivad pinnad, plaatide vuugivahed, pane pildistamise ajaks ära topsikud)

* Et kööki näidata võimalikult avarana, selleks võiks enamus köögitarvikud võimalusel kappidesse panna, pinnad puhtaks.

*Elutoast võiks ära panna isiklikud pildid

* Magamistubades võiks voodipesu ja kardinad olla pigem neutraalsete toonidega ja tagasihoidliku mustriga

Vajadusel liigutame pildistamise ajal ka mööblit ,aga suuremat kolimist kindlasti pildistamise ajal ette ei võta.

Ideaalis võiks jääda piltidele need sisustuselemendid ,millega objekt üle antakse. Möbleeritud tuba tundub väiksem ,kui tühi.

Pildistamise kellaaeg on ka enamasti oluline. Lepime kokku sobiva kella aja .Kui on suurem objekt ,siis tulen vajadusel mitu korda pildistama ,et saaks kõik nurgad parima valgusega üles pildistada

Üritused

Et saaksime koostada just sulle sobiva hinnapakkumise kirjuta päringusse kindlasti järgmised andmed:

  • mis laadi üritusega on tegu;
  • asukoht, kus üritus toimub;
  • osalejate arv;
  • mitmeks tunniks fotograafi soovite.